VIII Zimowe Otwarte Mistrzostwa Sandomierza w Triathlonie

W sobotę 21 lutego 2015 r. odbyły się VIII Zimowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie oraz VIII Zimowe Otwarte Mistrzostwa Sandomierza w Triathlonie. Pierwsza część – pływanie na dystansie 500 m, została przeprowadzona na pływalni krytej „ Błękitna Fala”. Drugim etapem była jazda MTB na dystansie 13,5 km wzdłuż sandomierskich uliczek i pagórków Parku Piszczele. Zawody zamknął 3,5km bieg.
W turnieju wzięło udział aż 51 osób. Wszyscy triathloniści otrzymali dyplomy okolicznościowe, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych dodatkowo nagrody rzeczowe. Ponadto wyróżniono najlepszego Sandomierzanina, Sandomierzankę oraz najmłodszego i najstarszego uczestnika mistrzostw.
Honorowy patronat nad imprezą objął: Burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski.
Organizatorami Triathlonu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Sandomierzu.

Reprezentantami SPRINTu byli Marcin Krzemiński i Tomasz Dziorek. Marcin po raz drugi wziął udział w zawodach triathlonowych, miał też duże doświadczenie w zawodach MTB, wiedział z czym to się je więc i wynik nie dziwi – zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast w klasyfikacji generalnej był czwarty. Debiutant Tomek również świetnie sobie poradził, choć nie ukrywa, że jazda MTB nieźle dała mu w kość! W swojej kategorii wiekowej zajął XI miejsce, a w klasyfikacji generalnej 29. Już pierwszy etap pokazał, że naszych chłopaków stać na wiele i nie dadzą sobie w kaszę dmuchać, a niezwykle wymagająca i wyczerpująca jazda MTB tylko ten fakt potwierdziła. Mistrzostwa zwieńczył 3,5 km bieg, który po wcześniejszym tytanicznym wysiłku był dla naszych zawodników niemalże relaksującym zakończeniem.
Pozostaje nam nic innego jak z nutką zazdrości pogratulować chłopakom uporu i konsekwencji, bo dopiero z bliska widać jak trudną dyscypliną jest triathlon.

Comments are closed.