VIII BIEG o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Producentów Fasoli Tycznej „Piękny Jaś” we Wrzawach.

Już po raz 8 we Wrzawach spotkaliśmy się na dorocznym biegu o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Producentów Fasoli Tycznej „Piękny Jaś”. Równolegle z zawodami biegowymi odbyły się także  zawody Nordic Walking.

We Wrzawach wystartowaliśmy 4 osobową grupą. Pętla wokół „Centrum” Wrzaw którą mieliśmy do pokonania to około 3700m. Tradycyjnie już zawody wygrał kolega z Stalowej Woli Patryk Pawłowski. Tuż za nim do mety dobiegł Bartłomiej Tworek. Trzeba zaznaczyć, iż Patryk z Bartkiem przez ponad 3000m traktowali bieg jak przyjemny niedzielny spacer utrzymując tempo w okolicach 3:50. Trzecia pozycja przypadła Marcinowi Płanecie z Witaru Tarnobrzeg. Kilkadziesiąt metrów za nim na metę dotarł Michał Beśka. Mi przypadło zaszczytne 5 miejsce (czas 15.12). Kilkanaście sekund później po walce do samego końca dobiegli Mateusz Jędral (reprezentant gospodarzy) oraz Wojtek Grzywacz. Na 8 pozycji dobiegła Ewelina Fietko (reprezentantka gospodarzy), a chwilę za nią Ewelina Płaneta (Witar Tarnobrzeg).

Tak jak już tradycją  była wygrana Patryka w biegu, tak zawody Nordic Walking wygrał Jacek Wiśniewski, drugi był Marian Urbaniak, zaś trzecie miejsce w kategorii mężczyzn zajął w debiucie Tadeusz Grzywacz.

PS: Chciałbym przeprosić także pozostałych uczestników i uczestniczki Nordic Walking, jednak odtwarzałem wszystkie miejsca z głowy nie posiadając oficjalnych wyników od Organizatora. Jednakowoż gratuluję wszystkim osiągniętych wyników!